SVJETSKI DAN PJESNIŠTVA

Povodom Svjetskog dana pjesništva, 21. 3. u školskoj knjižnici održala sam radionicu na kojoj smo čitali pjesmice triju hrvatskih pjesnika, Luke Paljetka, Stanislava Femenića i Grigora Viteza. Nakon upoznavanja sa pjesnicima i njihovim zbirkama pjesama učenici produženog boravka učiteljice Saške odabrali su najdražu pjesmicu i ilustrirali ju. Pojedini učenici su se uživjeli u pjesmice te su i sami stvarali svoje.

Knjižničarka Biljana Matković

RAZMJENA KNJIŽEVNOG JUNAKA

U sklopu projekta Naša mala knjižnica učenici 4.a razreda izradili su književne junakinje, Slamku i Šlapicu iz knjige S. i T. Nopola: Slamka, Šlapica i ćelavi Pero.

Učenici su već kroz predmet domaćinstvo naučili šivati tako da smo svi zajedno šivali haljine, hlače, cipelice i razne druge odjevne predmete za naše junakinje iz knjige.  Nije bilo jednostavno, ali svi učenici su uživali u izradi, a nakon toga u pakiranju,  jer smo naše junakinje poslali u OŠ Bakar, PŠ Škriljevo.

Kada naše junakinje Slamka i Šlapica stignu u drugu školu nadamo se da će doživjeti nova iskustva i upoznati naše prijatelje iz OŠ Bakar jer neko će vrijeme provesti s njima, a onda se vraćaju nama u lipnju.

Ovaj tjedan nam je stigao njihov paket pun poklona i naravno njihov književni junak, Slamka. Veselimo se druženju s njom.

ŽUPANIJSKO NATJECANJE ČITANJEM DO ZVIJEZDA

U srijedu, 6. ožujka u našoj školskoj knjižnici održano je županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda. Ekipa od tri člana koji su postigli najveći broj bodova na školskom natjecanju, predstavljala je našu školu. Postignutih 66 bodova ukupno na županijskom natjecanju, zbrojeno je od svih članova i čini bodove ekipe.

Učenici koji su predstavljali našu školu na natjecanju su Lana Ličen, 8.a, Toni Mandarić, 6.a i Anja Griparić, 6.a razred sa mentoricom školskom knjižničarkom, Biljanom Matković.

Koliko su bili uspješni i prolaze li dalje na državno natjecanje, ovisi o bodovima drugih ekipa iz županije. Sve pohvale učenicima koji su se natjecali i čitali tri ponuđene knjige uz sve druge školske obveze!

Stručna suradnica- knjižničarka: Biljana Matković, dipl. bibliotekar

Radno vrijeme: pon- pet: 8:00 do 14:00h

mail: biljana.matkovic@skole.hr

Školska knjižnica  nalazi se na prvom katu škole i čini učenički i učiteljski fond sa zbirkom igrokaza, zbirkom multimedijalne građe,  referentnom zbirkom, 7 računala za učenike sa pristupom internetu  i čitaonicom te društvenim igrama  i naravno sa fondom za učenike koji je i najbrojniji.

Osim same posudbe knjiga, knjižnica nudi i neknjižnu građu: časopise, novine, video i audio kasete, didaktičke igre, CD-e, DVD-e, koje učenici mogu pogledati u knjižnici.

Od časopisa u knjižnici možete pronaći Drvo znanja,  Modru lastu,  Smib,Moj planet, Prvi izbor, Radost, Zvrk,  National geographic junior - http://ng-junior.com, Kloks,  Alkicu, Prirodu,Meridijane,  Hrvatske šume, Dijete i društvo, Nova Istra,  Školske novine, UNA terra, Eko revija,  te CD-e i DVD-e Kloksa, Drva znanja i Smiba.

Dođite jer možete posuđivati, čitati časopise i novine, istraživati po rječnicima, enciklopedijama i leksikonima, razgledavati mjesečne  izložbe, družiti se, igrati se, sudjelovati u književnim susretima,  pisati referate ili domaće zadaće, sudjelovati u izvannastavnim aktivnostima školske knjižnice Knjižničarsko-novinarskoj grupi.

Još jedna novost je da sada možete čitati lektire i na svom mobitelu, tabletu, računalu ili na računalu u knjižnici! Potrebno je samo imati šifru od Carneta i dobru volju.

Ukupno: 196960

« Svibanj 2018 »

> ŠKOLSKA KNJIŽNICA
Osnovna škola Centar Pula / Danteov trg 2, HR-52100 Pula / www.os-centar-pu.skole.hr / ured@os-centar-pu.skole.hr